Ero sivun ”Naamiaistanssiaiset” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Ensiesiintyminen:''' | | style="width: 30%;" | '''Ensiesiintyminen:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Tapahtumat ja tehtäväsarjat]] | | style="width: 70%;" | [[Tapahtumat ja tehtäväsarjat]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Esineen vaihtoarvo:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aika | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 4 050 | |||
| 3 - 6 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 5 060 | |||
| 4 - 7 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 6 080 | |||
| 5 - 9 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versio 2. joulukuuta 2019 kello 15.56
Ominaisuudet | |||||||||||||
| |||||||||||||
Tyyppi: | Tuotantorakennukset | ||||||||||||
Katu: | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Koko: | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x5Property "Size" (as page type) with input value " 4x5" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Ensiesiintyminen: | Tapahtumat ja tehtäväsarjat | ||||||||||||
Esineen vaihtoarvo: |
|
Aikakausi | Vaatii: | Antaa | Tuottaa | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5m | 15m | 1h | 4h | 8h | 1d | ||||
Pronssikausi | 90 | 203 | 100 | 30 | 65 | 150 | 250 | 5 | 2 |
Rautakausi | 180 | 233 | 160 | 70 | 150 | 360 | 600 | 5 | 2 |
Varhaiskeskiaika | 260 | 266 | 400 | 120 | 250 | 600 | 1 000 | 5 | 2 |
Sydänkeskiaika | 340 | 297 | 800 | 160 | 350 | 840 | 1 400 | 5 | 2 |
Myöhäiskeskiaika | 410 | 331 | 1 200 | 210 | 470 | 1 110 | 1 850 | 5 | 2 |
Siirtomaa-aika | 490 | 389 | 2 000 | 280 | 590 | 1 410 | 2 350 | 5 | 2 |
Teollinen aikakausi | 560 | 439 | 4 000 | 330 | 740 | 1 710 | 2 850 | 5 | 2 |
Progressiivinen aikakausi | 630 | 482 | 6 000 | 380 | 850 | 2 010 | 3 350 | 5 | 2 |
Moderni aikakausi | 710 | 516 | 10 000 | 430 | 980 | 2 340 | 3 900 | 5 | 2 |
Postmoderni aikakausi | 770 | 538 | 16 000 | 500 | 1 120 | 2 670 | 4 450 | 5 | 2 |
Nykyaika | 830 | 625 | 24 000 | 570 | 1 250 | 3 000 | 5 000 | 5 | 2 |
Huominen | 900 | 758 | 40 000 | 630 | 1 400 | 3 360 | 5 600 | 5 | 2 |
Tulevaisuus | 1 010 | 908 | 64 000 | 700 | 1 540 | 3 690 | 6 150 | 5 | 2 |
Arktinen tulevaisuus | 1 070 | 1 058 | 96 000 | 780 | 1 690 | 4 050 | 6 750 | 5 | 2 |
Merellinen tulevaisuus | 1 130 | 1 221 | 120 000 | 855 | 1 852 | 4 440 | 7 400 | 5 | 2 |
Virtuaalinen tulevaisuus | 1 190 | 1 458 | 160 000 | 924 | 2 003 | 4 800 | 8 000 | 5 | 2 |
Avaruusaika Mars | 1 820 | 2 333 | 260 000 | 1 496 | 3 242 | 7 770 | 12 950 | 5 | 2 |
Tuottaa yhden jokaista tavaraa rakennuksen aikakaudelta (sinulle)