Ero sivun ”Suursilta – taso 4” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Ensiesiintyminen:''' | | style="width: 30%;" | '''Ensiesiintyminen:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Tapahtumat ja tehtäväsarjat]] | | style="width: 70%;" | [[Tapahtumat ja tehtäväsarjat]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Esineen vaihtoarvo:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aika | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 5 400 | |||
| 4 - 8 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 6 750 | |||
| 6 - 9 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 8 100 | |||
| 7 - 11 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versio 2. joulukuuta 2019 kello 15.58
Ominaisuudet | |||||||||||||
| |||||||||||||
Tyyppi: | Asuinrakennukset | ||||||||||||
Katu: | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Koko: | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x3Property "Size" (as page type) with input value " 4x3" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Ensiesiintyminen: | Tapahtumat ja tehtäväsarjat | ||||||||||||
Esineen vaihtoarvo: |
|
Aikakausi | Antaa | Tuottaa | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | jos on motivoitu | |||||
Pronssikausi | 590 | 60 | 1 000 | 700 | 4 | 1 |
Rautakausi | 1 020 | 96 | 2 200 | 1 700 | 5 | 1 |
Varhaiskeskiaika | 1 130 | 240 | 3 100 | 2 900 | 6 | 1 |
Sydänkeskiaika | 1 260 | 480 | 4 000 | 4 000 | 7 | 1 |
Myöhäiskeskiaika | 1 410 | 720 | 5 300 | 5 300 | 8 | 1 |
Siirtomaa-aika | 1 660 | 1 200 | 8 100 | 6 800 | 10 | 1 |
Teollinen aikakausi | 1 870 | 2 400 | 10 100 | 8 200 | 13 | 1 |
Progressiivinen aikakausi | 2 050 | 3 600 | 12 300 | 9 700 | 18 | 1 |
Moderni aikakausi | 2 200 | 6 000 | 15 300 | 11 200 | 26 | 1 |
Postmoderni aikakausi | 2 290 | 9 600 | 19 200 | 12 800 | 36 | 1 |
Nykyaika | 2 660 | 14 400 | 25 000 | 14 400 | 52 | 1 |
Huominen | 3 230 | 24 000 | 28 900 | 16 100 | 70 | 1 |
Tulevaisuus | 3 870 | 38 400 | 33 200 | 17 700 | 85 | 1 |
Arktinen tulevaisuus | 4 500 | 57 600 | 37 700 | 19 400 | 103 | 1 |
Merellinen tulevaisuus | 5 200 | 72 000 | 42 500 | 21 300 | 119 | 1 |
Virtuaalinen tulevaisuus | 6 210 | 96 000 | 47 600 | 23 000 | 144 | 1 |
Avaruusaika Mars | 9 940 | 156 000 | 79 500 | 37 300 | 175 | 1 |