Ero sivun ”Moderni aikakausi Yksiköt” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{{# | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aikakausi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tyyppi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/range.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/movement.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Taidot | ||
| | |- style="background-color:##27426d;border-color:##65b4ff;color:##ffead5;" | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_bazooka.jpg<br />[[Sinkopartio]] | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | Moderni aikakausi | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png<br />Kevyt yksikkö | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 2340 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 70 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 45 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 7 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 14 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +35<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +25<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +20 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +35<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +25<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trench.png}} +25<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +20 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/unit_ability_dug_in.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Suojautuminen|Suojautuminen]] | ||
| | |- style="background-color:##27426d;border-color:##65b4ff;color:##ffead5;" | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_paratrooper.jpg<br />[[Laskuvarjojääkäri]] | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | Moderni aikakausi | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png<br />Ampuva yksikkö | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 3120 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 48 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 48 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 9 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 18 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +25<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +25<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +25 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +25<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +20<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/forest.png}} +40 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rapid_deployment.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Nopea sijoittuminen|Nopea sijoittuminen]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/stealth.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Piiloutuminen|Piiloutuminen]] | ||
| | |- style="background-color:##27426d;border-color:##65b4ff;color:##ffead5;" | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_mech_infantry.jpg<br />[[Moottoroitu jalkaväki]] | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | Moderni aikakausi | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png<br />Nopea yksikkö | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 2080 | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 60 | ||
}} | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 60 | ||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 9 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 24 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +10<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +30 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +10<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +30<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +10 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | | |||
|- style="background-color:##27426d;border-color:##65b4ff;color:##ffead5;" | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_battle_tank.jpg<br />[[Panssarivaunu]] | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | Moderni aikakausi | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 2600 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 45 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 65 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 10 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 20 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +55<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +55 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +55<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +55 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | | |||
|- style="background-color:##27426d;border-color:##65b4ff;color:##ffead5;" | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_mech_artillery.jpg<br />[[Moottoroitu tykistö]] | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | Moderni aikakausi | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png<br />Tykistö | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 2860 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 32 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 35 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 16 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 16 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +20<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +20<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/hills.png}} +15 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +20<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +20 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | | |||
|- style="background-color:##27426d;border-color:##65b4ff;color:##ffead5;" | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_ModernEra_champion.jpg<br />[[Mestari]] | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | Moderni aikakausi | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png<br />Nopea yksikkö | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 5200 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 60 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 60 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 9 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | 24 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +10<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +30 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +10<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +30<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +10 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/chivalry.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Ritarilaitos|Ritarilaitos]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/call_of_duty.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Velvollisuus|Velvollisuus]] | |||
|} |
Versio 12. tammikuuta 2021 kello 12.45
Aikakausi | Tyyppi | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() Bonus |
![]() Bonus |
Taidot | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Sinkopartio |
Moderni aikakausi | ![]() Kevyt yksikkö |
2340 | 70 | 45 | 7 | 14 | ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Suojautuminen |
![]() Laskuvarjojääkäri |
Moderni aikakausi | ![]() Ampuva yksikkö |
3120 | 48 | 48 | 9 | 18 | ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Nopea sijoittuminen ![]() Piiloutuminen |
![]() Moottoroitu jalkaväki |
Moderni aikakausi | ![]() Nopea yksikkö |
2080 | 60 | 60 | 9 | 24 | ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() |
|
![]() Panssarivaunu |
Moderni aikakausi | ![]() Raskas yksikkö |
2600 | 45 | 65 | 10 | 20 | ![]() ![]() |
![]() ![]() |
|
![]() Moottoroitu tykistö |
Moderni aikakausi | ![]() Tykistö |
2860 | 32 | 35 | 16 | 16 | ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() |
|
![]() Mestari |
Moderni aikakausi | ![]() Nopea yksikkö |
5200 | 60 | 60 | 9 | 24 | ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() Ritarilaitos ![]() Velvollisuus |