Ero sivun ”Arktinen tulevaisuus Yksiköt” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{{# | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aikakausi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tyyppi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/range.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/movement.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Taidot | ||
| | |- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_ArcticFuture_champion.jpg<br />[[Mestari]] | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 15000 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 180 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 160 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 10 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 22 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +60 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +70 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/chivalry.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Ritarilaitos|Ritarilaitos]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/call_of_duty.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Velvollisuus|Velvollisuus]] | ||
| | |- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_surrogate_soldier.jpg<br />[[Sijaissotilas]] | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png<br />Ampuva yksikkö | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 9200 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 140 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 130 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 10 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 18 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +140<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +120<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +80<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/house.png}} +60 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +140<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +120<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/house.png}} +40 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/unit_ability_dug_in.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Suojautuminen|Suojautuminen]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/contact.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Kontakti!|Kontakti!]] | ||
| | |- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_recon_raider.jpg<br />[[Tiedusteluhyökkääjä]] | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png<br />Nopea yksikkö | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 8280 | ||
| | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 180 | ||
}} | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 100 | ||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 8 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 36 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +140<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +160<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rubble.png}} +20 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +140<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +160<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sandbagcircle.png}} +80<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rubble.png}} +40 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/unit_ability_dug_in.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Suojautuminen|Suojautuminen]] | |||
|- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_battle_fortress.jpg<br />[[Taistelulinnake]] | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 10120 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 150 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 150 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 12 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 20 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +50<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +30<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/hills.png}} +30 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +50<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/forest.png}} +20 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reactive_armor.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Reaktiivinen panssarointi|Reaktiivinen panssarointi]] | |||
|- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_dragon_drone.jpg<br />[[Lohikäärmelennokki]] | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png<br />Kevyt yksikkö | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 9200 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 110 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 130 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 32 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +120<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +40 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +120<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/forest.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rubble.png}} +40 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/flying.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Lentävä|Lentävä]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/dragon_breath.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Lohikäärmeenhönkäys|Lohikäärmeenhönkäys]] | |||
|- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_plasma_artillery.jpg<br />[[Plasmatykistö]] | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png<br />Tykistö | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 7360 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 180 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 140 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 20 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 14 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +140<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +50 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +140<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/hills.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/house.png}} +40 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heat.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Kuumuus|Kuumuus]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/blast.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Räjähdys|Räjähdys]] | |||
|- style="background-color:##b1b1b1;border-color:##daf0ff;color:##1b1d29;" | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_behemoth.jpg<br />[[Järkäle]] | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | Arktinen tulevaisuus | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 11040 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 200 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 120 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 12 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | 12 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/forest.png}} +50 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +100<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/house.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rubble.png}} +50 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/stealth.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Piiloutuminen|Piiloutuminen]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/force_field.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Voimakenttä|Voimakenttä]] | |||
|} |
Versio 12. tammikuuta 2021 kello 12.45
Aikakausi | Tyyppi | Bonus |
Bonus |
Taidot | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mestari |
Arktinen tulevaisuus | Raskas yksikkö |
15000 | 180 | 160 | 10 | 22 | +70 +100 +60 |
+70 +100 +70 |
Ritarilaitos Velvollisuus |
Sijaissotilas |
Arktinen tulevaisuus | Ampuva yksikkö |
9200 | 140 | 130 | 10 | 18 | +140 +120 +80 +60 |
+140 +120 +60 +40 |
Suojautuminen Kontakti! |
Tiedusteluhyökkääjä |
Arktinen tulevaisuus | Nopea yksikkö |
8280 | 180 | 100 | 8 | 36 | +140 +160 +60 +20 |
+140 +160 +80 +40 |
Suojautuminen |
Taistelulinnake |
Arktinen tulevaisuus | Raskas yksikkö |
10120 | 150 | 150 | 12 | 20 | +70 +50 +30 +30 |
+70 +50 +40 +20 |
Reaktiivinen panssarointi |
Lohikäärmelennokki |
Arktinen tulevaisuus | Kevyt yksikkö |
9200 | 110 | 130 | 1 | 32 | +100 +120 +40 |
+100 +120 +60 +40 |
Lentävä Lohikäärmeenhönkäys |
Plasmatykistö |
Arktinen tulevaisuus | Tykistö |
7360 | 180 | 140 | 20 | 14 | +140 +100 +50 |
+140 +100 +60 +40 |
Kuumuus Räjähdys |
Järkäle |
Arktinen tulevaisuus | Raskas yksikkö |
11040 | 200 | 120 | 12 | 12 | +100 +60 +40 +50 |
+100 +60 +40 +50 |
Piiloutuminen Voimakenttä |