Ero sivun ”Viisauden gongi” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
![Icon cherry garden.png](/images/8/8f/Icon_cherry_garden.png)
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Viisauden gongi on osa Kirsikkapuutarhasettiä [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] ja se tuottaa mitaleita ja tutkimuspisteitä. Se voidaan laajentaa tasolle 2 Viisauden gongin päivitysesineellä [[File:Reward_icon_upgrade_kit_gong_of_wisdom.png|25px|link=]]. | |||
__TOC__<br> | |||
===Viisauden gongi - Taso 1=== | |||
{| | {| | ||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Gongofwisdom.png]] | | style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Gongofwisdom.png]] | ||
Rivi 155: | Rivi 158: | ||
| 35 | | 35 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 2 | |||
| 40 | |||
|} | |||
<br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | |||
===Viisauden gongi - Taso 2=== | |||
{| | |||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:L_SS_AllAge_SpringBonusSet18_400px.png|100px|center]] | |||
- Päivittyy automattisesti nykyiseen aikakauteesi<br> | |||
- Ei voida motivoida tai ryöstää<br> | |||
- Asetettuna erilaisten kirsikkapuutarhasetin rakennusten viereen tämä rakennus tuottaa myös lisää mitaleja ja tutkimuspisteitä<br> | |||
- Onnellisuus/Historialliset rakennukset eivät vaikuta tähän rakennukseen | |||
|- | |||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Ominaisuudet''' | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Tyyppi:''' | |||
| style="width: 70%;"| Mitaleja-tuottava rakennus | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Koko:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 1x1 <br>(ei vaadi tieyhteyttä) | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Saatavilla:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2018 | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Setti:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] Kirsikkapuutarha | |||
|} | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | |||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | | |||
|} | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | |||
! Aikakausi | |||
! [[File:icon_medal.png|link=]] <br> (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 1 <br> [[File:icon_medal.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 2 <br> [[File:icon_medal.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 3 <br> [[File:Small_fp.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 4 <br> [[File:Small_fp.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Ranking Points.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b78d13;" | Pronssikausi | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#984420;" | Rautakausi | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#4e8144;" | Varhaiskeskiaika | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 3 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | Sydänkeskiaika | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 4 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#7f4285;" | Myöhäiskeskiaika | |||
| 1 | |||
| 3 | |||
| 5 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce6404;" | Siirtomaa-aika | |||
| 1 | |||
| 4 | |||
| 6 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| ! style="color:white; background-color:#a72926;" | Teollinen aikakausi | |||
| 2 | |||
| 6 | |||
| 8 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b6895b;" | Progressiivinen aikakausi | |||
| 2 | |||
| 8 | |||
| 10 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#465d88;" | Moderni aikakausi | |||
| 4 | |||
| 10 | |||
| 12 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#8d9292;" | Postmoderni aikakausi | |||
| 5 | |||
| 12 | |||
| 15 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce654a;" | Nykyaika | |||
| 6 | |||
| 15 | |||
| 20 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#22272c;" | Huominen | |||
| 8 | |||
| 18 | |||
| 25 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#8dc73f;" | Tulevaisuus | |||
| 10 | |||
| 21 | |||
| 30 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;" | Arktinen tulevaisuus | |||
| 12 | |||
| 25 | |||
| 35 | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#225a4b;" | Merellinen tulevaisuus | |||
| 15 | |||
| 30 | |||
| 40 | |||
| 2 | |||
| 2 | | 2 | ||
| 40 | | 40 | ||
|} | |} |
Versio 27. maaliskuuta 2018 kello 14.41
Viisauden gongi on osa Kirsikkapuutarhasettiä ja se tuottaa mitaleita ja tutkimuspisteitä. Se voidaan laajentaa tasolle 2 Viisauden gongin päivitysesineellä
.
Viisauden gongi - Taso 1
![Icon cherry garden.png](/images/8/8f/Icon_cherry_garden.png)
Viisauden gongi - Taso 2
- Päivittyy automattisesti nykyiseen aikakauteesi | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Mitaleja-tuottava rakennus |
Koko: | ![]() (ei vaadi tieyhteyttä) |
Saatavilla: | Kevättapahtuma 2018 |
Setti: | ![]() |
Aikakausi | ![]() (1p) |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() |
---|---|---|---|---|---|---|
Pronssikausi | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 40 |
Rautakausi | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 40 |
Varhaiskeskiaika | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 40 |
Sydänkeskiaika | 1 | 2 | 4 | 2 | 2 | 40 |
Myöhäiskeskiaika | 1 | 3 | 5 | 2 | 2 | 40 |
Siirtomaa-aika | 1 | 4 | 6 | 2 | 2 | 40 |
Teollinen aikakausi | 2 | 6 | 8 | 2 | 2 | 40 |
Progressiivinen aikakausi | 2 | 8 | 10 | 2 | 2 | 40 |
Moderni aikakausi | 4 | 10 | 12 | 2 | 2 | 40 |
Postmoderni aikakausi | 5 | 12 | 15 | 2 | 2 | 40 |
Nykyaika | 6 | 15 | 20 | 2 | 2 | 40 |
Huominen | 8 | 18 | 25 | 2 | 2 | 40 |
Tulevaisuus | 10 | 21 | 30 | 2 | 2 | 40 |
Arktinen tulevaisuus | 12 | 25 | 35 | 2 | 2 | 40 |
Merellinen tulevaisuus | 15 | 30 | 40 | 2 | 2 | 40 |