Ero sivun ”Viisauden gongi” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
![Icon cherry garden.png](/images/8/8f/Icon_cherry_garden.png)
pEi muokkausyhteenvetoa |
|||
(Yhtä välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 18: | Rivi 18: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 1x1 <br>(ei vaadi tieyhteyttä) | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 1x1 <br>(ei vaadi tieyhteyttä) | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Lisättiin:''' | ||
| style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2017 | | style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2017 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Setti:''' | | style="width: 30%;"| '''Setti:''' | ||
Rivi 157: | Rivi 157: | ||
| 16 | | 16 | ||
| 35 | | 35 | ||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Virtuaalinen tulevaisuus | |||
| 18 | |||
| 18 | |||
| 40 | |||
| 1 | | 1 | ||
| 2 | | 2 | ||
Rivi 180: | Rivi 189: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 1x1 <br>(ei vaadi tieyhteyttä) | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 1x1 <br>(ei vaadi tieyhteyttä) | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Lisättiin:''' | ||
| style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2018 | | style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2018 | ||
|- | |- | ||
Rivi 319: | Rivi 328: | ||
| 30 | | 30 | ||
| 40 | | 40 | ||
| 2 | |||
| 2 | |||
| 40 | |||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Virtuaalinen tulevaisuus | |||
| 18 | |||
| 35 | |||
| 45 | |||
| 2 | | 2 | ||
| 2 | | 2 | ||
| 40 | | 40 | ||
|} | |} |
Nykyinen versio 20. elokuuta 2018 kello 22.15
Viisauden gongi on osa Kirsikkapuutarhasettiä ja se tuottaa mitaleita ja tutkimuspisteitä. Se voidaan laajentaa tasolle 2 Viisauden gongin päivitysesineellä
.
Viisauden gongi - Taso 1
![]() - Päivittyy automattisesti nykyiseen aikakauteesi | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Mitaleja-tuottava rakennus |
Koko: | ![]() (ei vaadi tieyhteyttä) |
Lisättiin: | Kevättapahtuma 2017 |
Setti: | ![]() |
![Icon cherry garden.png](/images/8/8f/Icon_cherry_garden.png)
Viisauden gongi - Taso 2
- Päivittyy automattisesti nykyiseen aikakauteesi | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Mitaleja-tuottava rakennus |
Koko: | ![]() (ei vaadi tieyhteyttä) |
Lisättiin: | Kevättapahtuma 2018 |
Setti: | ![]() |
Aikakausi | ![]() (1p) |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() |
---|---|---|---|---|---|---|
Pronssikausi | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 40 |
Rautakausi | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 40 |
Varhaiskeskiaika | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 40 |
Sydänkeskiaika | 1 | 2 | 4 | 2 | 2 | 40 |
Myöhäiskeskiaika | 1 | 3 | 5 | 2 | 2 | 40 |
Siirtomaa-aika | 1 | 4 | 6 | 2 | 2 | 40 |
Teollinen aikakausi | 2 | 6 | 8 | 2 | 2 | 40 |
Progressiivinen aikakausi | 2 | 8 | 10 | 2 | 2 | 40 |
Moderni aikakausi | 4 | 10 | 12 | 2 | 2 | 40 |
Postmoderni aikakausi | 5 | 12 | 15 | 2 | 2 | 40 |
Nykyaika | 6 | 15 | 20 | 2 | 2 | 40 |
Huominen | 8 | 18 | 25 | 2 | 2 | 40 |
Tulevaisuus | 10 | 21 | 30 | 2 | 2 | 40 |
Arktinen tulevaisuus | 12 | 25 | 35 | 2 | 2 | 40 |
Merellinen tulevaisuus | 15 | 30 | 40 | 2 | 2 | 40 |
Virtuaalinen tulevaisuus | 18 | 35 | 45 | 2 | 2 | 40 |