Ero sivun ”Varhaiskeskiaika Yksiköt” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{{# | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aikakausi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tyyppi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/range.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/movement.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Taidot | ||
| | |- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_spearman.jpg<br />[[Palkkasoturi]] | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png<br />Kevyt yksikkö | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 210 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 13 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 13 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 1 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 16 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +5 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +5<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +3<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/forest.png}} +5 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | | ||
| | |- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_mounted_bowman.jpg<br />[[Ratsujousiampuja]] | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png<br />Ampuva yksikkö | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 280 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 9 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 8 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 5 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 22 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +5<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +3 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +5 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | | ||
| | |- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_cataphract.jpg<br />[[Raskas ratsuväki]] | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png<br />Nopea yksikkö | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 180 | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 12 | ||
}} | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 13 | ||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 22 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | | |||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_armoredswordsman.jpg<br />[[Panssaroitu jalkaväki]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 230 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 12 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 18 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 11 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +5<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | | |||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_catapult.jpg<br />[[Katapultti]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png<br />Tykistö | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 250 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 6 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 13 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 6 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +5<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/hills.png}} +3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | | |||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_barbarian.jpg<br />[[Barbaari]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 320 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 10 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 6 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 14 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +3<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +3<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/last_stand.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Viimeinen taisto|Viimeinen taisto]] | |||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_barbarian_slinger.jpg<br />[[Barbaarilinkomies]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png<br />Ampuva yksikkö | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 280 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 6 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 14 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +3<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +3<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/last_stand.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Viimeinen taisto|Viimeinen taisto]] | |||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_EarlyMiddleAge_champion.jpg<br />[[Mestari]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Varhaiskeskiaika | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png<br />Nopea yksikkö | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 450 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 12 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 13 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 22 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +5 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/chivalry.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Ritarilaitos|Ritarilaitos]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/call_of_duty.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Velvollisuus|Velvollisuus]] | |||
|} |
Versio 12. tammikuuta 2021 kello 12.45
Aikakausi | Tyyppi | Bonus |
Bonus |
Taidot | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Palkkasoturi |
Varhaiskeskiaika | Kevyt yksikkö |
210 | 13 | 13 | 1 | 16 | +5 | +5 +3 +5 |
|
Ratsujousiampuja |
Varhaiskeskiaika | Ampuva yksikkö |
280 | 9 | 8 | 5 | 22 | +5 +3 |
+5 | |
Raskas ratsuväki |
Varhaiskeskiaika | Nopea yksikkö |
180 | 12 | 13 | 1 | 22 | +5 | +5 | |
Panssaroitu jalkaväki |
Varhaiskeskiaika | Raskas yksikkö |
230 | 12 | 18 | 1 | 11 | +5 | +5 +5 |
|
Katapultti |
Varhaiskeskiaika | Tykistö |
250 | 6 | 3 | 13 | 6 | +5 +3 |
+5 | |
Barbaari |
Varhaiskeskiaika | Raskas yksikkö |
320 | 10 | 6 | 1 | 14 | +3 +3 |
+3 +3 |
Viimeinen taisto |
Barbaarilinkomies |
Varhaiskeskiaika | Ampuva yksikkö |
280 | 6 | 3 | 5 | 14 | +3 +3 |
+3 +3 |
Viimeinen taisto |
Mestari |
Varhaiskeskiaika | Nopea yksikkö |
450 | 12 | 13 | 1 | 22 | +5 | +5 | Ritarilaitos Velvollisuus |