Ero sivun ”Ei ikää Yksiköt” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{{# | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aikakausi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tyyppi | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/range.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/movement.png}} | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/attack.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/defense.png}}<br />Bonus | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Taidot | ||
| | |- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_rogue.jpg<br />[[Roisto]] | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png<br />Kevyt yksikkö | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 200 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 1 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 1 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 14 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei yhtään | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei yhtään | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rogue.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Salainen identiteetti|Salainen identiteetti]] | ||
| | |- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_military_drummer.jpg<br />[[Sotarumpali]] | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png<br />Kevyt yksikkö | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 200 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 10 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 10 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 1 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 14 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei yhtään | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei yhtään | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/morale.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Moraali|Moraali]]<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rally.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Kokoontuminen|Kokoontuminen]] | ||
| | |- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_color_guard.jpg<br />[[Lippuvartija]] | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 200 | ||
| | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 11 | ||
}} | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 11 | ||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 12 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei yhtään | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei yhtään | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rally.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Kokoontuminen|Kokoontuminen]] | |||
|- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_khopesh_fighter.jpg<br />[[Khopesh-taistelija]] | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png<br />Kevyt yksikkö | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 140 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 8 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +20 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +60<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +20 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/swarm.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Parvi|Parvi]] | |||
|- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_nubian_archer.jpg<br />[[Nubialaiset jousiampujat]] | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png<br />Tykistö | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 110 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 6 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 6 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +40 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rocks.png}} +20 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/stealth.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Piiloutuminen|Piiloutuminen]] | |||
|- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_camel_archer.jpg<br />[[Kamelijousiampuja]] | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png<br />Ampuva yksikkö | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 130 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 90 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 110 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 4 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 8 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +50<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +50 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/light_melee.png}} +50<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +50<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/bushes.png}} +20 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/contact.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Kontakti!|Kontakti!]] | |||
|- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_war_chariot.jpg<br />[[Sotavaunut]] | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png<br />Nopea yksikkö | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 100 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 90 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 3 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 10 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +50 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +40<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/long_ranged.png}} +50<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/forest.png}} +20 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/close_quarters.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Lähitaistelu|Lähitaistelu]] | |||
|- style="background-color:##654321;border-color:##123456;color:##efdba6;" | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_war_elephant.jpg<br />[[Sotanorsu]] | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | Ei ikää | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/heavy_melee.png<br />Raskas yksikkö | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 120 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 80 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 120 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 1 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 10 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +20 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/fast.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/short_ranged.png}} +70<br />{{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/plain.png}} +30 | |||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/double_damage.png}}<br />[[Yksikkötaidot#Tarkka silmä|Tarkka silmä]] | |||
|} |
Versio 12. tammikuuta 2021 kello 12.45
Aikakausi | Tyyppi | Bonus |
Bonus |
Taidot | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roisto |
Ei ikää | Kevyt yksikkö |
200 | 100 | 1 | 1 | 14 | Ei yhtään | Ei yhtään | Salainen identiteetti |
Sotarumpali |
Ei ikää | Kevyt yksikkö |
200 | 10 | 10 | 1 | 14 | Ei yhtään | Ei yhtään | Moraali Kokoontuminen |
Lippuvartija |
Ei ikää | Raskas yksikkö |
200 | 11 | 11 | 1 | 12 | Ei yhtään | Ei yhtään | Kokoontuminen |
Khopesh-taistelija |
Ei ikää | Kevyt yksikkö |
140 | 100 | 100 | 1 | 8 | +60 +70 +20 |
+60 +70 +20 |
Parvi |
Nubialaiset jousiampujat |
Ei ikää | Tykistö |
110 | 100 | 100 | 6 | 6 | +40 +40 |
+40 +40 +20 |
Piiloutuminen |
Kamelijousiampuja |
Ei ikää | Ampuva yksikkö |
130 | 90 | 110 | 4 | 8 | +50 +50 |
+50 +50 +20 |
Kontakti! |
Sotavaunut |
Ei ikää | Nopea yksikkö |
100 | 100 | 90 | 3 | 10 | +40 +50 |
+40 +50 +20 |
Lähitaistelu |
Sotanorsu |
Ei ikää | Raskas yksikkö |
120 | 80 | 120 | 1 | 10 | +70 +70 +20 |
+70 +70 +30 |
Tarkka silmä |