Ero sivun ”Zen-alue” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 18: | Rivi 18: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Lisättiin:''' | ||
| style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2017 | | style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2017 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Setti:''' | | style="width: 30%;"| '''Setti:''' | ||
Rivi 145: | Rivi 145: | ||
| 5 | | 5 | ||
| 36,000 | | 36,000 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Virtuaalinen tulevaisuus | |||
| 17,360 | |||
| 10,810 | |||
| 1 | |||
| 5 | |||
| 48,000 | |||
|} | |} | ||
<br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | <br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | ||
Rivi 164: | Rivi 172: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Lisättiin:''' | ||
| style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2018 | | style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2018 | ||
|- | |- | ||
Rivi 291: | Rivi 299: | ||
| 10 | | 10 | ||
| 36,000 | | 36,000 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Virtuaalinen tulevaisuus | |||
| 24,800 | |||
| 16,800 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 48,000 | |||
|} | |} |
Nykyinen versio 20. elokuuta 2018 kello 22.01
Zen-alue on osa Kirsikkapuutarhasettiä ja se tuottaa kolikoita, tarvikkeita, tutkimuspisteitä ja tavaroita rakennuksen aikakaudelta. Se voidaan päivittää tasolle 2 Zen-alueen päivityspaketin avulla .
Zen-alue - Taso 1
- Voidaan ryöstää (mutta ei voida motivoida) | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Asuinrakennus |
Koko: | 3x2 |
Lisättiin: | Kevättapahtuma 2017 |
Setti: | Kirsikkapuutarha |
Zen-alue - Taso 2
- Voidaan ryöstää (mutta ei voida motivoida) | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Asuinrakennus |
Koko: | 3x2 |
Lisättiin: | Kevättapahtuma 2018 |
Setti: | Kirsikkapuutarha |
Aikakausi | (1p) |
1 (1p) |
2 (1p) |
3 (1p) |
|
---|---|---|---|---|---|
Pronssikausi | 380 | 530 | 1 | 10 | 30 |
Rautakausi | 900 | 1,260 | 1 | 10 | 48 |
Varhaiskeskiaika | 1,500 | 2,100 | 1 | 10 | 120 |
Sydänkeskiaika | 2,100 | 2,940 | 1 | 10 | 240 |
Myöhäiskeskiaika | 2,780 | 3,890 | 1 | 10 | 360 |
Siirtomaa-aika | 4,230 | 4,940 | 1 | 10 | 600 |
Teollinen aikakausi | 5,270 | 5,990 | 1 | 10 | 1,200 |
Progressiivinen aikakausi | 6,390 | 7,040 | 1 | 10 | 1,800 |
Moderni aikakausi | 7,950 | 8,190 | 1 | 10 | 3,000 |
Postmoderni aikakausi | 10,000 | 9,350 | 1 | 10 | 4,800 |
Nykyaika | 13,020 | 10,500 | 1 | 10 | 7,200 |
Huominen | 15,080 | 11,760 | 1 | 10 | 12,000 |
Tulevaisuus | 17,280 | 12,920 | 1 | 10 | 19,200 |
Arktinen tulevaisuus | 19,640 | 14,180 | 1 | 10 | 28,800 |
Merellinen tulevaisuus | 22,140 | 15,540 | 1 | 10 | 36,000 |
Virtuaalinen tulevaisuus | 24,800 | 16,800 | 1 | 10 | 48,000 |