Ero sivun ”Vanha hautausmaa” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Ensiesiintyminen:''' | | style="width: 30%;" | '''Ensiesiintyminen:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Tapahtumat ja tehtäväsarjat]] | | style="width: 70%;" | [[Tapahtumat ja tehtäväsarjat]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Esineen vaihtoarvo:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Aika | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 1 350 | |||
| 0 - 1 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 1 690 | |||
| 0 - 1 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 2 030 | |||
| 0 - 1 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versio 2. joulukuuta 2019 kello 15.50
Ominaisuudet | |||||||||||||
| |||||||||||||
Tyyppi: | Kulttuurirakennukset | ||||||||||||
Katu: | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Koko: | https://foefi.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x3Property "Size" (as page type) with input value " 4x3" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Ensiesiintyminen: | Tapahtumat ja tehtäväsarjat | ||||||||||||
Esineen vaihtoarvo: |
|
Aikakausi | Antaa | |
---|---|---|
Pronssikausi | 590 | 60 |
Rautakausi | 720 | 96 |
Varhaiskeskiaika | 980 | 240 |
Sydänkeskiaika | 1 090 | 480 |
Myöhäiskeskiaika | 1 220 | 720 |
Siirtomaa-aika | 1 430 | 1 200 |
Teollinen aikakausi | 1 610 | 2 400 |
Progressiivinen aikakausi | 1 770 | 3 600 |
Moderni aikakausi | 1 900 | 6 000 |
Postmoderni aikakausi | 1 980 | 9 600 |
Nykyaika | 2 300 | 14 400 |
Huominen | 2 790 | 24 000 |
Tulevaisuus | 3 340 | 38 400 |
Arktinen tulevaisuus | 3 890 | 57 600 |
Merellinen tulevaisuus | 4 490 | 72 000 |
Virtuaalinen tulevaisuus | 5 360 | 96 000 |
Avaruusaika Mars | 8 580 | 156 000 |