Ero sivun ”Suursilta – taso 6” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 236: | Rivi 236: | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 46 500 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 46 500 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 395 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 395 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 2 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | |||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Avaruusajan Jupiterin kuu | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 13 710 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 288 000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 115 500 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 49 500 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 446 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 2 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 2 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | ||
|} | |} |
Versio 25. huhtikuuta 2022 kello 14.04
Ominaisuudet | |||||||||||||
| |||||||||||||
Tyyppi: | Asuinrakennukset | ||||||||||||
Katu: | 1x1 | ||||||||||||
Koko: | 4x3 | ||||||||||||
Ensiesiintyminen: | Tapahtumat ja tehtäväsarjat | ||||||||||||
Esineen vaihtoarvo: |
|
Aikakausi | Antaa | Tuottaa | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | jos on motivoitu | ||||||
Pronssikausi | 650 | 60 | 1 000 | 800 | 6 | 2 | 5 |
Rautakausi | 1 120 | 96 | 2 200 | 1 900 | 8 | 2 | 5 |
Varhaiskeskiaika | 1 240 | 240 | 3 100 | 3 100 | 10 | 2 | 5 |
Sydänkeskiaika | 1 380 | 480 | 4 400 | 4 400 | 12 | 2 | 5 |
Myöhäiskeskiaika | 1 540 | 720 | 5 800 | 5 800 | 13 | 2 | 5 |
Siirtomaa-aika | 1 810 | 1 200 | 8 800 | 7 300 | 16 | 2 | 5 |
Teollinen aikakausi | 2 040 | 2 400 | 11 000 | 8 900 | 22 | 2 | 5 |
Progressiivinen aikakausi | 2 240 | 3 600 | 13 300 | 10 500 | 30 | 2 | 5 |
Moderni aikakausi | 2 400 | 6 000 | 16 500 | 12 200 | 43 | 2 | 5 |
Postmoderni aikakausi | 2 500 | 9 600 | 20 800 | 13 900 | 60 | 2 | 5 |
Nykyaika | 2 900 | 14 400 | 27 100 | 15 600 | 86 | 2 | 5 |
Huominen | 3 520 | 24 000 | 31 400 | 17 500 | 116 | 2 | 5 |
Tulevaisuus | 4 220 | 38 400 | 35 900 | 19 200 | 142 | 2 | 5 |
Arktinen tulevaisuus | 4 910 | 57 600 | 40 800 | 21 100 | 172 | 2 | 5 |
Merellinen tulevaisuus | 5 670 | 72 000 | 46 100 | 23 100 | 198 | 2 | 5 |
Virtuaalinen tulevaisuus | 6 770 | 96 000 | 51 600 | 25 000 | 240 | 2 | 5 |
Avaruusaika Mars | 10 840 | 156 000 | 86 200 | 40 400 | 292 | 2 | 5 |
Avaruusajan asteroidivyöhyke | 11 780 | 216 000 | 95 400 | 43 400 | 343 | 2 | 5 |
Avaruusajan Venus | 12 730 | 252 000 | 105 200 | 46 500 | 395 | 2 | 5 |
Avaruusajan Jupiterin kuu | 13 710 | 288 000 | 115 500 | 49 500 | 446 | 2 | 5 |