Ero sivun ”Zen-alue” versioiden välillä
(Ak: Uusi sivu: {| | style="text-align: center;" colspan="2" |File:Zenzone.png - '''Voidaan''' ryöstää (mutta ei voida motivoida) <br> - Asetettuna erilaisten kirsikkapuutarhasetin rakenn...) |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Zen-alue on osa Kirsikkapuutarhasettiä [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] ja se tuottaa kolikoita, tarvikkeita, tutkimuspisteitä ja tavaroita rakennuksen aikakaudelta. Se voidaan päivittää tasolle 2 Zen-alueen päivityspaketin avulla [[File:Reward_icon_upgrade_kit_zen_zone.png|25px|link=]]. | |||
__TOC__<br> | |||
===Zen-alue - Taso 1=== | |||
{| | {| | ||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Zenzone.png]] | | style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Zenzone.png]] | ||
Rivi 16: | Rivi 19: | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Saatavilla:''' | | style="width: 30%;"| '''Saatavilla:''' | ||
| style="width: 70%;"| Kevättapahtuma 2017 | | style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2017, 2018 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Setti:''' | | style="width: 30%;"| '''Setti:''' | ||
Rivi 141: | Rivi 144: | ||
| 1 | | 1 | ||
| 5 | | 5 | ||
| 36,000 | |||
|} | |||
<br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | |||
===Zen-alue - Taso 2=== | |||
{| | |||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:R_SS_MultiAge_SpringBonusSet18a_400px.png|250px]] | |||
- '''Voidaan''' ryöstää (mutta ei voida motivoida) <br> | |||
- Asetettuna erilaisten kirsikkapuutarhasetin rakennusten viereen tämä rakennus tuottaa tarvikkeita, tutkimuspisteitä ja tavaroita<br> | |||
- Onnellisuus/Historialliset rakennukset vaikuttavat kolikko ja tarviketuotantoon<br> | |||
- Ehostuspaketti päivittää rakennuksen | |||
|- | |||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Ominaisuudet''' | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Tyyppi:''' | |||
| style="width: 70%;"| Asuinrakennus | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Koko:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Saatavilla:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[Kevättapahtuma]] 2018 | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Setti:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] Kirsikkapuutarha | |||
|} | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | |||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | | |||
|} | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | |||
! Aikakausi | |||
! [[File:icon_coins.png|link=]] <br> (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 1 <br> [[File:icon_supplies.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 2 <br> [[File:Small_fp.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 3 <br> [[File:Small_goods.png|link=]] (1p) | |||
! [[File:Ranking Points.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b78d13;" | Pronssikausi | |||
| 380 | |||
| 530 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 30 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#984420;" | Rautakausi | |||
| 900 | |||
| 1,260 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 48 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#4e8144;" | Varhaiskeskiaika | |||
| 1,500 | |||
| 2,100 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 120 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | Sydänkeskiaika | |||
| 2,100 | |||
| 2,940 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 240 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#7f4285;" | Myöhäiskeskiaika | |||
| 2,780 | |||
| 3,890 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 360 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce6404;" | Siirtomaa-aika | |||
| 4,230 | |||
| 4,940 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 600 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#a72926;" | Teollinen aikakausi | |||
| 5,270 | |||
| 5,990 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 1,200 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b6895b;" | Progressiivinen aikakausi | |||
| 6,390 | |||
| 7,040 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 1,800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#465d88;" | Moderni aikakausi | |||
| 7,950 | |||
| 8,190 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 3,000 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#8d9292;" | Postmoderni aikakausi | |||
| 10,000 | |||
| 9,350 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 4,800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce654a;" | Nykyaika | |||
| 13,020 | |||
| 10,500 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 7,200 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#22272c;" | Huominen | |||
| 15,080 | |||
| 11,760 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 12,000 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#8dc73f;" | Tulevaisuus | |||
| 17,280 | |||
| 12,920 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 19,200 | |||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;" | Arktinen tulevaisuus | |||
| 19,640 | |||
| 14,180 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 28,800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#225a4b;" | Merellinen tulevaisuus | |||
| 22,140 | |||
| 15,540 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 36,000 | | 36,000 | ||
|} | |} |
Versio 27. maaliskuuta 2018 kello 14.36
Zen-alue on osa Kirsikkapuutarhasettiä ja se tuottaa kolikoita, tarvikkeita, tutkimuspisteitä ja tavaroita rakennuksen aikakaudelta. Se voidaan päivittää tasolle 2 Zen-alueen päivityspaketin avulla .
Zen-alue - Taso 1
- Voidaan ryöstää (mutta ei voida motivoida) | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Asuinrakennus |
Koko: | 3x2 |
Saatavilla: | Kevättapahtuma 2017, 2018 |
Setti: | Kirsikkapuutarha |
Zen-alue - Taso 2
- Voidaan ryöstää (mutta ei voida motivoida) | |
Ominaisuudet | |
Tyyppi: | Asuinrakennus |
Koko: | 3x2 |
Saatavilla: | Kevättapahtuma 2018 |
Setti: | Kirsikkapuutarha |
Aikakausi | (1p) |
1 (1p) |
2 (1p) |
3 (1p) |
|
---|---|---|---|---|---|
Pronssikausi | 380 | 530 | 1 | 10 | 30 |
Rautakausi | 900 | 1,260 | 1 | 10 | 48 |
Varhaiskeskiaika | 1,500 | 2,100 | 1 | 10 | 120 |
Sydänkeskiaika | 2,100 | 2,940 | 1 | 10 | 240 |
Myöhäiskeskiaika | 2,780 | 3,890 | 1 | 10 | 360 |
Siirtomaa-aika | 4,230 | 4,940 | 1 | 10 | 600 |
Teollinen aikakausi | 5,270 | 5,990 | 1 | 10 | 1,200 |
Progressiivinen aikakausi | 6,390 | 7,040 | 1 | 10 | 1,800 |
Moderni aikakausi | 7,950 | 8,190 | 1 | 10 | 3,000 |
Postmoderni aikakausi | 10,000 | 9,350 | 1 | 10 | 4,800 |
Nykyaika | 13,020 | 10,500 | 1 | 10 | 7,200 |
Huominen | 15,080 | 11,760 | 1 | 10 | 12,000 |
Tulevaisuus | 17,280 | 12,920 | 1 | 10 | 19,200 |
Arktinen tulevaisuus | 19,640 | 14,180 | 1 | 10 | 28,800 |
Merellinen tulevaisuus | 22,140 | 15,540 | 1 | 10 | 36,000 |