Ero sivun ”Naapuruston turnaukset” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
p (Harri siirsi sivun Neighborhood Tournaments uudelle nimelle Naapuruston turnaukset luomatta ohjausta) |
p (→Palkinnot) |
||
(12 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
== | ==Turnaukset== | ||
* | *Ottaaksesi osaa PvP turnaukseen, sinun täytyy omistaa provinssi jossa on PvP torni. Jokaisella aikakaudella on oma torninsa ja jokaisessa tornissa on oma turnauksensa. | ||
* | *Kaikki taistelut lasketaan mukaan - Kunhan paras yksikkösi taistelussa on samalta ajalta kuin torni. | ||
* | *Taistelun loputtua saat pisteitä, jotka vaikuttavat sijoitukseesi turnauksessa. Jos haluat menestyä turnauksessa, taistele paljon, voita paljon, älä menetä paljoa yksiköitä ja etenkin tuhoa paljon vastustajan yksiköitä. | ||
* | *Turnaukset kestävät maanantaiaamusta sunnuntai-iltaan. Huomaa että turnausten välillä tornit ovat suljettuna. | ||
==Palkinnot== | |||
<p>Alla on kaikki palkinnot mitä voit saada eri aikakausien turnauksista.</p> | |||
< | {| | ||
|''Pronssikaudelta... | |||
|} | |||
|'' | {| | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | <center>'''Aikakausi'''</center> | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#b78d13" | Pronssikausi | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#984420" | Rautakausi | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#4e8144" | Varhaiskeskiaika | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#2f8e8e" | Sydänkeskiaika | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#7f4285" | Myöhäiskeskiaika | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#ce6404" | Siirtomaa-aika | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" data-sort-value="02" | <b>Torni</b> | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:BA_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" data-highlight-colour="grey" | [[file:IA_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" data-highlight-colour="grey" | [[file:EMA_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" data-highlight-colour="grey" | [[file:HMA_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:LMA_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:col_tower.png|link=]] | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''1.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 10 | |||
| style="text-align: center;" | 25 | |||
| style="text-align: center;" | 50 | |||
| style="text-align: center;" | 100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 175 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 300 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''2.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 5 | |||
| style="text-align: center;" | 15 | |||
| style="text-align: center;" | 25 | |||
| style="text-align: center;" | 50 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 125 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 150 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''3.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 3 | |||
| style="text-align: center;" | 8 | |||
| style="text-align: center;" | 15 | |||
| style="text-align: center;" | 25 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 75 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''4.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 2 | |||
| style="text-align: center;" | 4 | |||
| style="text-align: center;" | 8 | |||
| style="text-align: center;" | 15 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 50 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''5.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 2 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 4 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 8 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 40 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 50 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''6.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 4 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 30 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 40 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''7.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 20 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 30 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''8.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 10 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 20 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''9.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 5 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 10 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''10.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | |||
|} | |||
{| | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | <center>'''Aikakausi'''</center> | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#a72926" | Teollinen aikakausi | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#b6895b" |Progressiivinen aikakausi | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#465d88" |Moderni aikakausi | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#8d9292" |Postmoderni aikakausi | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#ce654a" |Nykyaika | |||
| style="text-align: center; background-color: #22272c" | Huominen | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" data-sort-value="02" | <b>Torni</b> | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:ind_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:prog_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:mod_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:PMod_tower.png|link=]] | |||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:CE_tower.png|link=]] | |||
! [[file:tom_tower.png|link=]] | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''1.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 750 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 2000 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 2,750 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''2.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 300 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 750 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1000 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1,750 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''3.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 200 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 300 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 750 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1000 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 1250 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''4.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 200 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 300 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 750 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 900 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''5.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 200 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 300 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 500 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 600 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''6.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 200 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 300 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 400 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''7.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 50 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 200 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 250 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''8.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 40 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 50 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 100 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 150 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''9.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 20 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 40 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 50 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 100 | |||
|- | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: right;" |'''10.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 10 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 20 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 40 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 50 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | |||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 80 | |||
|} | |||
{| | |||
| style="text-align: center;" | '''Aikakausi''' | |||
| style="text-align: center; background-color: #8dc73f" | Tulevaisuus | |||
| style="text-align: center; color: black; background-color:#e9f7f7" | Arktinen tulevaisuus | |||
| style="text-align: center; background-color:#225a4b" | Merellinen tulevaisuus | |||
| style="text-align: center; color: black; background-color: #e1bfff;" | Virtuaalinen tulevaisuus | |||
| style="text-align: center; color: black; background-color: #ffcbc1" | Avaruusaika Mars | |||
| style="text-align: center; background-color: #22272c" | Avaruusaika Asteroidivyöhyke | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | '''Torni''' | |||
! [[file:FE_tower.png|link=]] | |||
! [[file:AF_tower.png|link=]] | |||
! [[file:OF_tower.png|link=]] | |||
! [[file:pvp_virtualfuture.png|link=]] | |||
! [[file:pvp_spaceagemars.png|link=]] | |||
! [[file:SAAB Towertrans.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | '''1.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 3,600 | |||
| style="text-align: center;" | 4,500 | |||
| style="text-align: center;" | 5,400 | |||
| style="text-align: center;" | 6,380 | |||
| style="text-align: center;" | 7,820 | |||
| style="text-align: center;" | 9,470 | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" |'''2.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 2,250 | |||
| style="text-align: center;" | 2,800 | |||
| style="text-align: center;" | 3,550 | |||
| style="text-align: center;" | 3,960 | |||
| style="text-align: center;" | 4,850 | |||
| style="text-align: center;" | 5,870 | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" |'''3.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 1,250 | |||
| style="text-align: center;" | 1,750 | |||
| style="text-align: center;" | 2,250 | |||
| style="text-align: center;" | 2,850 | |||
| style="text-align: center;" | 3,320 | |||
| style="text-align: center;" | 4,920 | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" |'''4.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 900 | |||
| style="text-align: center;" | 1,250 | |||
| style="text-align: center;" | 1,600 | |||
| style="text-align: center;" | 2,050 | |||
| style="text-align: center;" | 2,430 | |||
| style="text-align: center;" | 3,000 | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" |'''5.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 600 | |||
| style="text-align: center;" | 900 | |||
| style="text-align: center;" | 1,250 | |||
| style="text-align: center;" | 1,625 | |||
| style="text-align: center;" | 1,910 | |||
| style="text-align: center;" | 2,840 | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" |'''6.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 400 | |||
| style="text-align: center;" | 600 | |||
| style="text-align: center;" | 800 | |||
| style="text-align: center;" | 1,100 | |||
| style="text-align: center;" | 1,280 | |||
| style="text-align: center;" | 1,890 | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" |'''7.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 250 | |||
| style="text-align: center;" | 400 | |||
| style="text-align: center;" | 550 | |||
| style="text-align: center;" | 775 | |||
| style="text-align: center;" | 890 | |||
| style="text-align: center;" | 1,330 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" |'''8.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 150 | |||
| style="text-align: center;" | 250 | |||
| style="text-align: center;" | 350 | |||
| style="text-align: center;" | 470 | |||
| style="text-align: center;" | 570 | |||
| style="text-align: center;" | 850 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" |'''9.'''[[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: center;" | 100 | |||
| style="text-align: center;" | 150 | |||
| style="text-align: center;" | 250 | |||
| style="text-align: center;" | 260 | |||
| style="text-align: center;" | 320 | |||
| style="text-align: center;" | 479 | |||
|- | |- | ||
|style="text-align: | | style="text-align: center;" |'''10.'''[[file:small_medal.png|link=]] | ||
| style="text-align: center;" | 80 | |||
| style="text-align: center;" | 100 | |||
| style="text-align: center;" | 125 | |||
| style="text-align: center;" | 155 | |||
| style="text-align: center;" | 190 | |||
| style="text-align: center;" | 280 | |||
|} | |} |
Nykyinen versio 18. toukokuuta 2020 kello 21.13
Turnaukset
- Ottaaksesi osaa PvP turnaukseen, sinun täytyy omistaa provinssi jossa on PvP torni. Jokaisella aikakaudella on oma torninsa ja jokaisessa tornissa on oma turnauksensa.
- Kaikki taistelut lasketaan mukaan - Kunhan paras yksikkösi taistelussa on samalta ajalta kuin torni.
- Taistelun loputtua saat pisteitä, jotka vaikuttavat sijoitukseesi turnauksessa. Jos haluat menestyä turnauksessa, taistele paljon, voita paljon, älä menetä paljoa yksiköitä ja etenkin tuhoa paljon vastustajan yksiköitä.
- Turnaukset kestävät maanantaiaamusta sunnuntai-iltaan. Huomaa että turnausten välillä tornit ovat suljettuna.
Palkinnot
Alla on kaikki palkinnot mitä voit saada eri aikakausien turnauksista.
Pronssikaudelta... |
Pronssikausi | Rautakausi | Varhaiskeskiaika | Sydänkeskiaika | Myöhäiskeskiaika | Siirtomaa-aika | |
Torni | ||||||
1. | 10 | 25 | 50 | 100 | 175 | 300 |
2. | 5 | 15 | 25 | 50 | 125 | 150 |
3. | 3 | 8 | 15 | 25 | 75 | 80 |
4. | 2 | 4 | 8 | 15 | 50 | 60 |
5. | 1 | 2 | 4 | 8 | 40 | 50 |
6. | 4 | 30 | 40 | |||
7. | 20 | 30 | ||||
8. | 10 | 20 | ||||
9. | 5 | 10 | ||||
10. |
Teollinen aikakausi | Progressiivinen aikakausi | Moderni aikakausi | Postmoderni aikakausi | Nykyaika | Huominen | |
Torni | ||||||
1. | 500 | 750 | 1100 | 1500 | 2000 | 2,750 |
2. | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 | 1,750 |
3. | 200 | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1250 |
4. | 100 | 200 | 300 | 500 | 750 | 900 |
5. | 80 | 100 | 200 | 300 | 500 | 600 |
6. | 60 | 80 | 100 | 200 | 300 | 400 |
7. | 50 | 60 | 80 | 100 | 200 | 250 |
8. | 40 | 50 | 60 | 80 | 100 | 150 |
9. | 20 | 40 | 50 | 60 | 80 | 100 |
10. | 10 | 20 | 40 | 50 | 60 | 80 |
Aikakausi | Tulevaisuus | Arktinen tulevaisuus | Merellinen tulevaisuus | Virtuaalinen tulevaisuus | Avaruusaika Mars | Avaruusaika Asteroidivyöhyke |
Torni | ||||||
1. | 3,600 | 4,500 | 5,400 | 6,380 | 7,820 | 9,470 |
2. | 2,250 | 2,800 | 3,550 | 3,960 | 4,850 | 5,870 |
3. | 1,250 | 1,750 | 2,250 | 2,850 | 3,320 | 4,920 |
4. | 900 | 1,250 | 1,600 | 2,050 | 2,430 | 3,000 |
5. | 600 | 900 | 1,250 | 1,625 | 1,910 | 2,840 |
6. | 400 | 600 | 800 | 1,100 | 1,280 | 1,890 |
7. | 250 | 400 | 550 | 775 | 890 | 1,330 |
8. | 150 | 250 | 350 | 470 | 570 | 850 |
9. | 100 | 150 | 250 | 260 | 320 | 479 |
10. | 80 | 100 | 125 | 155 | 190 | 280 |