Ero sivun ”Naapuruston turnaukset” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
p (→Palkinnot) |
p (→Palkinnot) |
||
Rivi 12: | Rivi 12: | ||
<p>Alla on kaikki palkinnot mitä voit saada eri aikakausien turnauksista.</p> | <p>Alla on kaikki palkinnot mitä voit saada eri aikakausien turnauksista.</p> | ||
{| | {| | ||
|''From Bronze Age... | |||
|} | |||
{| | |||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | <center>'''Aikakausi'''</center> | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | <center>'''Aikakausi'''</center> | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | Pronssikausi | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#b78d13" | Pronssikausi | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | Rautakausi | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#984420" | Rautakausi | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | Varhaiskeskiaika | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#4e8144" | Varhaiskeskiaika | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | Sydänkeskiaika | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#2f8e8e" | Sydänkeskiaika | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | Myöhäiskeskiaika | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#7f4285" | Myöhäiskeskiaika | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | Siirtomaa-aika | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#ce6404" | Siirtomaa-aika | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" data-sort-value="02" | <b>Torni</b> | | style="text-align: center;" data-sort-value="02" | <b>Torni</b> | ||
Rivi 109: | Rivi 112: | ||
| colspan="1" style="text-align: center;" | | | colspan="1" style="text-align: center;" | | ||
|} | |} | ||
{| | |||
{| | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | <center>'''Era'''</center> | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | <center>''' | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#a72926" | Industrial Age | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#b6895b" |Progressive Era | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#465d88" |Modern Era | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#8d9292" |Postmodern Era | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | | | class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center; background-color:#ce654a" |Contemporary Era | ||
| class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" style="text-align: center;" | | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" data-sort-value="02" | <b> | | style="text-align: center;" data-sort-value="02" | <b>Tower</b> | ||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:ind_tower.png|link=]] | ! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:ind_tower.png|link=]] | ||
! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:prog_tower.png|link=]] | ! class="highlight-grey" colspan="1" data-highlight-colour="grey" | [[file:prog_tower.png|link=]] | ||
Rivi 195: | Rivi 197: | ||
| colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | | colspan="1" style="text-align: center;" | 60 | ||
|} | |} | ||
{| | |||
{| | | style="text-align: center;" | '''Era''' | ||
| | | style="text-align: center; background-color: #22272c" | Tomorrow Era | ||
| | | style="text-align: center; background-color: #8dc73f" | The Future | ||
| | | style="text-align: center; color: black; background-color:#e9f7f7" | Arctic Future | ||
| | | style="text-align: center; background-color:#225a4b" | Oceanic Future | ||
| style="text-align: center; color: black; background-color: #e1bfff;" | Virtual Future | |||
| | |- | ||
! | | style="text-align: center;" | '''Twr''' | ||
! | ! [[file:tom_tower.png|link=]] | ||
! | ! [[file:FE_tower.png|link=]] | ||
|- | ! [[file:AF_tower.png|link=]] | ||
| | ! [[file:OF_tower.png|link=]] | ||
| | ! [[file:pvp_virtualfuture.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" | '''1.''' | ||
| style="text-align: right;" | 2,750 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| | | style="text-align: right;" | 3,600 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 4,500 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 5,400 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 6,380 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" |'''2.''' | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,750 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 2,250 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 2,800 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| style="text-align: right;" | 3,550 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| | | style="text-align: right;" | 3,960 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" |'''3.''' | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,250 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
|- | | style="text-align: right;" | 1,750 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 2,250 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 2,850 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 3,320 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" |'''4.''' | ||
| | | style="text-align: right;" | 900 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,250 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,600 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 2,050 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 2,430 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" |'''5.''' | ||
| | | style="text-align: right;" | 600 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 900 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,250 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,625 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,910 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" |'''6.''' | ||
|- | | style="text-align: right;" | 400 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 600 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 800 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,100 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | | style="text-align: right;" | 1,280 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| | |- | ||
| | | style="text-align: right;" |'''7.''' | ||
| | | style="text-align: right;" | 250 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| style="text-align: right;" | 400 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| | | style="text-align: right;" | 550 [[file:small_medal.png|link=]] | ||
| style="text-align: right;" | 775 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 890 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align: right;" |'''8.''' | |||
| style="text-align: right;" | 150 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 250 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 350 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 470 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 570 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align: right;" |'''9.''' | |||
| style="text-align: right;" | 100 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 150 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 250 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 260 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 320 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align: right;" |'''10.''' | |||
| style="text-align: right;" | 80 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 100 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 125 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 155 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
| style="text-align: right;" | 190 [[file:small_medal.png|link=]] | |||
|} | |} |
Versio 24. heinäkuuta 2018 kello 23.53
Turnaukset
- Ottaaksesi osaa PvP turnaukseen, sinun täytyy omistaa provinssi jossa on PvP torni. Jokaisella aikakaudella on oma torninsa ja jokaisessa tornissa on oma turnauksensa.
- Kaikki taistelut lasketaan mukaan - Kunhan paras yksikkösi taistelussa on samalta ajalta kuin torni.
- Taistelun loputtua saat pisteitä, jotka vaikuttavat sijoitukseesi turnauksessa. Jos haluat menestyä turnauksessa, taistele paljon, voita paljon, älä menetä paljoa yksiköitä ja etenkin tuhoa paljon vastustajan yksiköitä.
- Turnaukset kestävät maanantaiaamusta sunnuntai-iltaan. Huomaa että turnausten välillä tornit ovat suljettuna.
Palkinnot
Alla on kaikki palkinnot mitä voit saada eri aikakausien turnauksista.
From Bronze Age... |
Pronssikausi | Rautakausi | Varhaiskeskiaika | Sydänkeskiaika | Myöhäiskeskiaika | Siirtomaa-aika | |
Torni | ||||||
1. | 10 | 25 | 50 | 100 | 175 | 300 |
2. | 5 | 15 | 25 | 50 | 125 | 150 |
3. | 3 | 8 | 15 | 25 | 75 | 80 |
4. | 2 | 4 | 8 | 15 | 50 | 60 |
5. | 1 | 2 | 4 | 8 | 40 | 50 |
6. | 4 | 30 | 40 | |||
7. | 20 | 30 | ||||
8. | 10 | 20 | ||||
9. | 5 | 10 | ||||
10. |
Industrial Age | Progressive Era | Modern Era | Postmodern Era | Contemporary Era | |
Tower | |||||
1. | 500 | 750 | 1100 | 1500 | 2000 |
2. | 300 | 500 | 750 | 1000 | 1500 |
3. | 200 | 300 | 500 | 750 | 1000 |
4. | 100 | 200 | 300 | 500 | 750 |
5. | 80 | 100 | 200 | 300 | 500 |
6. | 60 | 80 | 100 | 200 | 300 |
7. | 50 | 60 | 80 | 100 | 200 |
8. | 40 | 50 | 60 | 80 | 100 |
9. | 20 | 40 | 50 | 60 | 80 |
10. | 10 | 20 | 40 | 50 | 60 |
Era | Tomorrow Era | The Future | Arctic Future | Oceanic Future | Virtual Future |
Twr | |||||
1. | 2,750 | 3,600 | 4,500 | 5,400 | 6,380 |
2. | 1,750 | 2,250 | 2,800 | 3,550 | 3,960 |
3. | 1,250 | 1,750 | 2,250 | 2,850 | 3,320 |
4. | 900 | 1,250 | 1,600 | 2,050 | 2,430 |
5. | 600 | 900 | 1,250 | 1,625 | 1,910 |
6. | 400 | 600 | 800 | 1,100 | 1,280 |
7. | 250 | 400 | 550 | 775 | 890 |
8. | 150 | 250 | 350 | 470 | 570 |
9. | 100 | 150 | 250 | 260 | 320 |
10. | 80 | 100 | 125 | 155 | 190 |